Χειριστής Μηχανής Παραγωγής

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Εταιρεία πελάτης μας, πολυεθνική βιομηχανία τροφίμων, ενδιαφέρεται να προσλάβει για το εργοστάσιο της στα Οινόφυτα:

Χειριστές Μηχανών Παραγωγής

(κωδ. αγγ. ΧΜΠ_0720)

Περιγραφή Θέσης

Ο κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος για:

  • Την προετοιμασία και τον χειρισμό της μηχανής.
  • Την ημερήσια εκπλήρωση του προγράμματος παραγωγής.
  • Την συντήρηση της μηχανής παραγωγής.
  • Τον ποιοτικό έλεγχο του παραγόμενου προϊόντος.
  • Την ορθή χρήση του μηχανολογικού εξοπλισμού, την τάξη, την καθαριότητα και την τήρηση της υγιεινής στο χώρο εργασίας και τους περιβάλλοντες χώρους.

Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ, τεχνολογικής σχολής ή αντίστοιχης σχολής μαθητείας ΟΑΕΔ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο ωράριο
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Χειρισμός Η/Υ
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας

Η εταιρεία προσφέρει δυνατότητες εξέλιξης σε ένα σύγχρονο πολυεθνικό περιβάλλον και ανταγωνιστικές αποδοχές.