Βοηθός Χημείου- R&D Assistant

JOB INFO

Βοηθός Χημείου-R&D Assistant

Έδρα :Σχηματάρι

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Τμήματος Χημείας ή συναφούς ειδικότητας.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση 2 ετών
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση προγραμμάτων MS office και εξοικείωση με συστήματα ERP. Γνώση SAP θα εκτιμηθεί.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)
  • Κάτοικος ευρύτερης περιοχής Εύβοιας και Βοιωτίας
  • Ομαδικό Πνεύμα, Καλή Επικοινωνία, Αναλυτικές και Οργανωτικές ικανότητες, υπευθυνότητα, έμφαση στο αποτέλεσμα.

Περιγραφή Θέσης:

  • Παρασκευή εργαστηριακών δειγμάτων, παρακολούθηση Stability
  • Έρευνα, έλεγχος, επικοινωνία για την αναζήτηση νέων υλών-υλικών.
  • Εργαστηριακές δοκιμές, αξιολόγηση πειραματικών δοκιμών
  • Οργάνωση/διευθέτηση εργαστηριακού χώρου και εξοπλισμού.
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη νέων προϊόντων.

Προσφέρεται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Εργασία σε ένα σύγχρονο, οργανωμένο & ανθρωποκεντρικό περιβάλλον