Μηχανικός Πωλήσεων - Θεσσαλονίκη

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Η ομάδα του Hiring Solutions του Kariera.gr αναζητά Μηχανικό Πωλήσεων για λογαριασμό εταιρείας πελάτη της, που δραστηριοποιείται στον τομέα του Βιομηχανικού Αυτοματισμού & συστημάτων καύσης με έδρα τη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Διασφάλιση υφιστάμενου πελατολογίου και ανάπτυξη νέου σύμφωνα με την εμπορική στρατηγική της εταιρείας
  • Παρακολούθηση και πρόβλεψη πωλήσεων πραγματοποιώντας σχετικά reports προς τη Διοίκηση
  • Συνεχής τεχνική υποστήριξη των πελατών και παρακολούθηση επίλυσης τυχόν προβλημάτων στο πεδίο ευθύνης (after sales)
  • Συμμετοχή σε εκθέσεις και λοιπές εκδηλώσεις της εταιρείας, παρουσίαση των προϊόντων σε δυνητικούς πελάτες
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων του ανταγωνισμού και προτάσεις βελτιστοποίησης (πχ. αύξηση πωλήσεων)

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο τεχνολογικής κατεύθυνσης (ΑΕΙ Ή ΑΤΕΙ)
  • 1 - 3 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση (επιθυμητή εμπειρία σε τεχνικές πωλήσεις)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση MS Office (ιδιαίτερα MS Excel και MS Powerpoint)
  • Επικοινωνία, Ομαδικότητα, Πρωτοβουλία, Υπευθυνότητα
  • Ικανότητα προτεραιοποίησης εργασιών
  • Δυνατότητα ταξιδίων

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Aνταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus βάσει απόδοσης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, laptop και εταιρικό τηλέφωνο
  • Συνεχής εκπαίδευση & επιμόρφωση
  • Δυναμικό & φιλικό περιβάλλον εργασίας

#hiringsolutionsisrecruiting