Graphic Designer

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Η Plushost είναι ηγέτιδα στο χώρο του 360⁰ e-commerce, παρέχοντας στους πελάτες της μία ολιστική υποστήριξη στο ηλεκτρονικό τους κατάστημα, το email marketing, τα social media και όλα τα απαραίτητα εργαλεία ώστε να αυξηθούν οι πωλήσεις τους.

Αναζητά έναν Graphic Designer μέ έδρα την Αθήνα:

ref.code GDA_0721

Αρμοδιότητες:

  • Συνεργασία με την ομάδα μάρκετινγκ για την καλύτερη κάλυψη των αναγκών των πελατών
  • Δημιουργεί newsletters, banner διαφημίσεις, παρουσίασεις, εταιρική ταυτότητα και άλλο σχετικό υλικό
  • Αποδοτική διαχείριση των χρονοδιαγραμμάτων και παράδοση εντός των προθεσμιών
  • Καθιέρωση και προώθηση προτύπων σχεδιασμού, βέλτιστων πρακτικών και προτύπων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο σε Graphic Design ή παρεμφερές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας
  • Ανάδειξη της δουλειάς μέσα από επαγγελματικό Portfolio
  • Γνώση και χειρισμός Adobe Creative Suite (Illustrator and Photoshop)
  • Καλές δεξιότητες διαπροσωπικής και ομαδικής εργασίας
  • Άριστες δεξιότητες παρουσίασης και προσοχής στην λεπτομέρεια
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων δημιουργικά και αποδοτικά
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Καλή γνώση αγγλικής και ελληνικής γλώσσας, γραπτά και προφορικά.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Remote απασχόληση
  • Συνεχής εξέλιξη στον κλάδο του e-commerce