ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟΘΗΚΗΣ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Η εταιρεία Γρ. Σαράντης Α.Β.Ε.Ε, μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό με ηγετικά προϊόντα στον χώρο του FMCG, όπως SANITAS, NOXZEMA, BIOTEN, CARROTEN, LANES, AVA, STR8, ORZENE, TUBOFLO, WASH&GO, BIO-OIL, CLINEA, κ.α. επιθυμεί να προσλάβει για το τμήμα Aποθήκης Κέντρου Διανομής στον Αυλώνα:

Εργαζόμενος Αποθήκης - Κέντρου Διανομής

(ΚΩΔ. ΑΓΓΕΛΙΑΣ: ΕΑ_05.2024)

Η θέση αναφέρεται στον Warehouse Supervisor

Κύρια καθήκοντα:

  • Παραλαβή & επιστροφη προϊόντων
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση παραγγελιών (picking & packing )
  • Φόρτωση και αποστολή ετοίμων προϊόντων
  • Υποστηρικτικές εργασίες στην αποθήκη

Επιθυμητά προσόντα:

  • Απόφοιτος Λυκείου. Σπουδές σε ΙΕΚ/ΤΕΙ τεχνολογικής κατεύθυνσης θα θεωρηθούν πρόσθετο προσόν
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτος σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένη εταιρεία
  • Ευελιξία όσον αφορά το πρόγραμμα εργασίας
  • Προϋπηρεσία σε μηχανογραφημένη αποθήκη με χρήση Scanner και γνώση προγράμματος WMS θα εκτιμηθούν.
  • Χειρισμός ηλεκτροκίνητου παλετοφόρου
  • Μεταφορικό μέσο
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)

Απαιτούμενες Δεξιότητες

  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Οργανωτικές δεξιότητες με έμφαση στις λεπτομέρειες
  • Προσαρμοστικότητα και ευελιξία
  • Δυνατότητα αποτελεσματικής εργασίας βάσει προθεσμιών
  • Ομαδικό πνεύμα και συνεργασία

Η εταιρία προσφέρει:

  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό όμιλο
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Αν ενδιαφέρεστε να αξιοποιήσετε τα ταλέντα σας και να αναπτύξετε τις ικανότητές σας στον Όμιλό μας, μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας. Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Η εταιρία θα επικοινωνήσει μόνο με όσους υποψήφιους πληρούν τα παραπάνω κριτήρια.